Na konci května byl rozhovor s Xue Qikun zahradou Tsinghua.V zelených stromech použil slavný fyzik, který našel abnormální kvantový hala efekt, jeho vysvětlení, aby přivedl reportéry do fyzického světa Xuan’ao.


 „Pokud elektronika porovná elektroniku, elektronický pohyb v počítačovém čipu je nepravidelný. Stejně jako lidé, kteří chodí na špičkovém trhu s zemědělcemi, budou vždy přijímat objížďky a setkat se s lidmi a nebudou schopni se zahřát. Kvantová. Efekt Hall bude to, že se jedná o vysokorychlostní silnici a elektrony se mohou pohybovat vpřed ve směru jízdního pruhu. revoluce informačních technologií. “


 Na konci roku 2012 tým vedený Xue Qikun poprvé našel kvantový abnormální účinek Hall v experimentu a získal hlavní průlom v oblasti základní fyziky.Od té doby více než dva roky výzkumný tým 4 mezinárodně uznávaných univerzit včetně Tokijské univerzity, Tokijské univerzity, Kalifornské univerzitě, Los Angeles, MIT a Stanford University postupně reprodukoval výsledky experimentu, což dále prokázalo spolehlivost pohlaví.


 Xue Qikun nezastavil průzkum.„Vědecký výzkum je šťastná věc a my nemůžeme vůbec zastavit.“ Absolutní nula).


 Teorie třešňové teorie Yimengshanu


 May je sezónou seznamu třešňových libers a Xue Qikun používá své výzkumné cíle k porovnání svých výzkumných cílů jako sladkých třešní na vrcholu hory.


 Kvantový abnormální účinek Hall vyžaduje, aby byl materiál sám magnetický a izolátor.Protože magnet je obvykle vodič, jedná se o požadavek na sebekonfliktu.Vnitřní je vznik nového materiálu vnitřního a rozhraní je nový kvantový materiál vodiče, který je možné dosáhnout požadavků tohoto rozporu.Od roku 2008 navrhl Zhang Shengsheng a další teoretičtí fyziku plán na realizaci abnormálního účinku haly kvantové atomové haly s izolací magnetickou topologií.


 Xue Qikun řekl: „Toto je třešnička malovaná teoretickým fyzikem. Na vrcholu hory mohou být třešně, ale je tu nějaké, nevím.“


 Jak může riziko horské silnice blokovat klikaté, jak můžeme udělat tvrdou práci pro nejistý cíl?„Můžeme tvrdě pracovat v tomto směru a dosáhnout lepších cílů, ale v procesu tohoto cíle existuje spousta zisků sama o sobě. Můžeme vidět novou scenérii nebo najít broskvové stromy v polovině –montu a vyzvednout je Peaches. “Odpověď Xue Qikun je velmi otevřená.


 Pro otevřené a tvrdě pracující lidi se realita často vrací k nim překvapení.


 Xue Qikun, Wang Yayu z Tsinghua University a Ma Xucun z Čínské akademie věd a Lu Li, každý ze čtyř prezidentů, strávili více než 4 roky a použili metodu „Molecular Bouquet“, aby dosáhli vysoké fúze 4 prvky vysoké.Po statistice provedl experimentální tým celkem více než 1 000 měření vzorku magnetického dopingu.


 Tento experiment vyžaduje extrémně přesnou technologii růstu materiálu. Rozlišení úhlu Kombinovaný systém tří experimentálních zařízení optoelektronického spektra, vývoj a kvalifikované použití systému hrály důležitou roli při přesné kontrole topologických izolačních materiálů.


 Nejen, že vyzvedli třešničku na vrcholu hory, ale také vzali broskve středních –montonů.Xue Qikun řekl: „Během experimentu jsme našli některé zvláštní zákony izolátorů magnetické topologie, které lze použít pro jeho regulaci přírody. Rovněž pozoruje některé nové zajímavé jevy, jako je nulová kvantová rezistenční platforma. Je to místo, kde teoretická fyzika fyzika není předvídatelný.


 ”Ve chvíli, kdy je třešnička nejzajímavější, ale musíme si užít každou fázi horolezectví.” Horolezectví je pro něj téměř instinkt a houževnatost a otevřenost potřebná pro horolezectví je vyryto jeho genem.


 Byl na zkoušce tři po sobě jdoucí roky před zkouškou.Po ukončení studia na Shandong University v roce 1984 byl přidělen na Qufu Normal University jako asistent k práci a absolvoval postgraduální přijímací zkoušky.Vzpomněl si na původní porážku a zasmál se: „Jsem dítě z hory.


 Pohled na oslavu akademika „7-11“


 Ve věku 35 let se stal profesorem a 41 let se stal členem Čínské akademie věd.Vědecká výzkumná cesta Xue Qikun byla drsná, ale nedošlo k nedostatku neúspěchů.


 Poté, co byl jeho vědecký výzkumný cestou přijetí do Institutu fyziky Čínské akademie věd, není vášní.Když v roce 1990 absolvoval magisterský titul, Xue Qikun, který již měl rodinu a děti, se rozhodl pokračovat ve čtení.


 V roce 1992 přišel do Číny profesor Sakurai, profesor na severovýchodě v Japonsku, aby navštívil doktorand. Univerzita v Japonsku.


 Toto je důležitý zlom v akademické kariéře Xue Qikun, ale tento zlom je plný potu a utrpení.


 Laboratoř Sakurai LIF se nazývá laboratoř „7-11“.


 Zatímco byl Xue Qikun mučen ďábelským rozvrhem „7-11“, musel také snášet duchovní mučení, že nerozumí Japoncům.Protože nemohl pochopit pokyny mentora, byl mentorem často vážně obviněn.Výsledkem je, že když instruktor a jeho spolužáci společně experimentovali, neodvážil se dotknout se nástroje a jen ho sledoval na straně.


 Mnoho spolužáků, kteří šli do Japonska, nemohlo vydržet takové trápení a „uniknout“ zpět.Xue Qikun našel moc z textu, že ho právě chodil do školy, aby ho slyšel: „Jsem Číňan, miluji svou vlast …“


 Rozhodl se zůstat a bojovat za Číňany.Nejprve dorazil do laboratoře každý den a ten poslední odešel.Slova mentora postupně lze pochopit a experimentální nástroje budou provozovány s pevnými dovednostmi a mimořádným úsilím, konečně publikuje papíry v nejvyšších akademických časopisech na světě a získá hladce doktorát.


 V roce 1996 se Xue Qikun začal objevovat v mezinárodním světě fyziky.V roce 1999 byl vybrán jako „Sto People Plan“ Čínské akademie věd a vrátil se do práce.


 Po více než deset let zpět do Číny udržoval harmonogram „7-11“, zda byl na čínské akademii věd nebo na Tsinghua University.Akademik Zhu Bangfen, bývalý ředitel oddělení fyziky na Tsinghua University, řekl: „Dříve jsem s ním cestoval a vrátil se do Pekingu ve 12 hodin. Stále trval na tom, aby šel do laboratoře, aby to viděl.“


 „7-11“ po celý rok si svět myslí, že trpí, ale Xue Qikun je šťastný.„Když se fyzický jev liší od obvyklého, pokusím se to vysvětlit, stejně jako čtení detektivního románu, určování podezřelého a odvozením toho, co udělal.“ Xue Qikun řekl, že vědecké průzkum je stejně zajímavé jako detekce tajemství Jdete hluboko, dostanete velké štěstí.


 Nové očekávání „Otázka Qiana Xuesena“


 Xue Qikun je uznáván jako vysoce emocionální vědci v akademickém kruhu.Vždycky je dobrý v hledání nejlepších partnerů a znát lidi a vůbec dobré, aby je mohli každý používat.Například ve vědeckém výzkumném týmu kvantových abnormálních efektů haly mladí vědci jako Ma Xucun, Chen Xi, Wang Ya a on jsou velmi dobří a všichni uvolnili svou kreativitu v největší míře.


 „Vědci potřebují nejen IQ, ale také emocionální inteligenci. Vědecký výzkum, zejména vědecké experimenty, vyžaduje týmové operace. Kromě toho je také vysoká emoční inteligence také pro mezinárodní akademické výměny a jako profesor.“ Když byli studenti přísně povinni přísně požadovat své základní dovednosti, také spojili velký význam pro pěstování emoční inteligence.


 ”K pěstování týmové práce v podstatě se musíte naučit jednat s lidmi, musíte na nástroji spolupracovat a naučit se provádět vědecký výzkum.” Pocházíte od vykonavatele, když se stanete velitelem, zjistíte, že naučení se provádět takový vysoký vědecký výzkum je důležitější a je to důležitější než publikování příspěvků. “


 Zkušenost Chang Cuizu tento rozsudek potvrdila.Je doktorským doktorem Xue Qikun.Profesor MIT byl velmi spokojen s prací Chang Cuizu.


 ”Proč nemohou naše školy vždy kultivovat vynikající talenty?”Xue Qikun, který je v současné době viceprezidentem univerzity Tsinghua, má k této záležitosti optimistický přístup a doufá, že bude v současných mladých studentů.


 „Odpověď„ Otázka Qiana Xuesena “je v čase. Věda nesmí být trochu tygr a školení talentů musí postupovat krok za krokem. Nepřijala jsem vědecké školení formálního systému velmi pozdě. Totéž mají od dětství vysokou úroveň inteligence a v posledních letech je v posledních letech. Generování vědců stojících na stejné počáteční linii jako cizí země v budoucnu přispějí.(Ekonomický denní reportér Li Huimin)


Skenujte na mobilním telefonu a otevřete aktuální stránku
santosfcfansclub