Atmosférické znečištění, znečištění vody, znečištění půdy, hluk, znečištění zvuku, znečištění pesticidy, znečištění záření a tepelné znečištění.

Výslovné znečištění, skryté znečištění.

Znečištění průmyslového prostředí, znečištění městského prostředí, znečištění životního prostředí.

Znečíštění země:Vyčištění odpadků se stalo důležitým problémem ve velkých městech.

Znečištění oceánu:Hlavně ropaná oleje z ropných tankerů a ropných jamek, pesticidů a hnojiv používaných ve zemědělské půdě, vypouštěné z továrny a kyselé roztoky tekoucí z dolu; jíst tyto stvoření.

Znečištění ovzduší:Odkazuje na koncentraci znečišťujících látek ve vzduchu dosahujícím nebo překročení stupně škodlivosti, což má za následek normální přežití a rozvoj ekosystémů a lidí, což způsobuje škodu člověku a biologii.To je nejpřímější a nejvážnější.

Znečištění vody:Odkazuje na změny charakteristik chemického, fyziky, biologického nebo radioaktivního znečištění v důsledku zásahu určité látky, která ovlivňuje efektivní využití vody, ohrožuje zdraví lidského zdraví nebo ničí ekologické prostředí a způsobuje kvalitu vody a způsobuje kvalitu vody zhoršit se.

hluková zátěž:Odkazuje na environmentální hluk generovaný emisními standardy environmentálního šumu stanoveného státem a narušuje jev normální práce, studia a života druhých.

Znečištění záření:Odkazuje na materiál, člověka, místa, místa, environmentální střední povrchy nebo vnitřní radioaktivní látky nebo paprsky, které se objevují uvnitř.

1. Odpadní tabák, odpadní plyn, odpadní voda, odpad a zbytky a hluk vypouštěný z továrny;

2. odpad, výfukové plyny, hluk, špinavá voda, odpadky vylučující v životě lidí;

3. Výfukový plyn a hluk vylučující přepravou (všechna palivová vozidla, lodě, letadla atd.);

4. Velké množství vody vytékající z zemědělské půdy, která používá chemikálie, jako jsou chemická hnojiva, pesticidy a herbicidy;

5. Těžba odpadních vod, spodina;

6. Hluk stroje, elektromagnetické záření, znečištění oxidu uhličitého.

Stupeň znečištění sedmi hlavních vodních systémů v Číně je: liaohe, haihe, huaihe, žlutá řeka, řeka Songhua, řeka Pearl, řeka Yangtze, z nichž 42%kvality vody překračuje 3 typy standardů (nepijující vodní zdroje (ne pitné vodní zdroje ), 36%země v zemi je v sekcích městské řeky pro méněcennost kvality vody, ztráta funkce využití.Velká sladkovodní jezera (nádrže) a městská jezera jsou obecně horší.

Oxid uhličitý:Zdroje mé země jsou hlavně uhlí.Se zvýšením spotřeby uhlí se celkové množství emisí oxidu siřičitého prudce zvýšilo a rozsah znečištění deště způsobeného emisemi oxidu siřičitého nadále se nadále rozšiřoval, což přímo způsobilo, že obilí, zeleninu a plody mé země snížily produkci, smrt lesů, smrt lesů, Okyselení půdy a vody ve vzduchu a dokonce i ve vzduchu způsobuje lidská respirační onemocnění.

Kouřový prach:Hlavními zdroji emisí kouře a prachu jsou také tepelné elektrárny a průmyslové kotle.

Znečištění výfukových plynů motorového vozidla:Počet motorových vozidel v mé zemi, podporovaný ekonomickým růstem, v posledních letech rychle vzrostl a celkové množství oxidů dusíku, emise oxidu uhličitého a uhlovodíků vypouštěné automobily ročně zvýšily.Kromě toho je vedení emisí automobilů také důležitou znečišťující látkou v městském vzduchu.

V současné době množství pevného odpadu v mé zemi nadále rostlo.Průmyslový pevný odpad se každý rok zvyšuje o 7%a každý rok se zvyšuje městský domácí odpad o 4%;Městské domácí odpadky neškodné likvidace dosáhly 20%.

Znečištění životního prostředí může způsobit přímé poškození a dopad na ekosystém. Více škodlivější a více je obtížné eliminovat.

Problémy s znečištěním životního prostředí se objevily po celém světě v různých stupních globálního vlivu.S globalizací ekonomiky a obchodu je znečištění životního prostředí také vykazuje trend internacionalizace.

Čistá výroba nejprve používá nízkotoxické nebo nízkotoxické suroviny k reformě výrobních procesů nebo obnovovacího zařízení, výzkumu a vývoji znečištění, bez znečištěných výrobních technologií, vývoji zelených produktů a snížení vypouštění odpadu z jednotek.Průmyslová struktura makro -kontroly přijme opatření pro úpravu, jako je kontrola, zastavení, sloučení a přemístění průmyslových podniků s vysokou spotřebou, nízkou účinností a těžkým znečištěním.Rozvíjet a používat nízkou spotřebu energie nebo používat nástroje pro přepravu čisté energie k postupnému eliminaci a omezení používání zpětných dopravních nástrojů.

1. Posílit správu průmyslové výroby a začlenit ochranu životního prostředí do podnikové výroby a správy.Energetické a redukce spotřeby, snížení ztráty materiálu, recyklace a používání hořlavého plynu, zbývajícího tepla a zbytkového tlaku. Proces výroby, zlepšení rychlosti provozu zařízení, zabrání zařízením zařízení, zabrání tomu, aby zabránilo provozní rychlosti zařízení, zabránilo tomu, aby zařízení zabránilo provozu, rezavě, kapání, úniku a emise nehod.

2. Vylepšete uhlí a zlepšit účinnost spalování. rozšíření natáčení kloubů nebo ústředního vytápění.

Například tři průmyslové odpady, které nemají komplexní použití hodnoty.Urban domácí odpadky, lidské a zvířecí hnoje, by měly být soustředěny v neškodné léčbě.

1. Zpráva WeChat

První je hlásit prostřednictvím mobilního WeChat. ohlášení.

2. Telefonní zpráva

V současné době jsou telefonní telefony znečištění životního prostředí: 12369 Zpráva o ochraně životního prostředí, 110, 110, občanská horká linka a další ne -environmentální sektory spravované telefony znečištění ovzduší.

3. Online zpráva

Síťové zprávy jsou také rozděleny na zprávy Weibo, online 12369 Platformy pro hlášení, online výslech atd.

4. Odeslat dopis o zprávě

Rozvoj systému petice v mé zemi má dosud dlouhou historii.

5. Zpráva o dohledu nad ochranou životního prostředí a týmu ústřední inspekce ochrany životního prostředí

Inspekční středisko pro ochranu životního prostředí je agentura pro donucovací orgán zaslaná ministerstvem ochrany životního prostředí.Proto některé závažnější a ne účinnější problémy znečištění životního prostředí po dlouhou dobu mohou najít inspekční středisko pro ochranu životního prostředí odpovědné za region k odesílání materiálů pro materiály a žádosti o dohled a zpracování.

Podle ustanovení článku 338 trestního práva a článku 46 pozměňovacího návrhu (8), porušování národních předpisů, propuštění, ukládání nebo likvidace radioaktivního odpadu, odpadu obsahující infekční onemocnění, toxické látky nebo jiné jiné škodlivé látky, pokud jsou, pokud jsou jsou vážně znečištěni, budou odsouzeni k uvěznění nebo zadržení za méně než tři roky a jsou potrestáni nebo jednotlivé pokuty;

Severoamerický incident mrtvého jezera

Severovýchod Spojených států a jihovýchodní Kanady jsou nejvíce rozvinuté oblasti západní polokoule.Ze Spojených států do Kanady se vznášelo asi 3,8 milionu tun a z Kanady se vznášelo více než 1 milion tun do Spojených států.V těchto oblastech se objevila velká oblast kyselých dešťových oblastí v 70. letech.

Incident pro ropné tanker Cadiz

16. března 1978 bylo USA 220 000 tun super ropného tankeru “Cardiz” plné íránské ropy do Rotterdamu, Nizozemska a plující na pobřeží Bretaně ve Francii, aby se potopila, vytěsňovala 224 000 tun ropy, znečištění 350 350 Zóna dlouhého pobřeží.Pouze ústřice zemřely více než 9 000 tun a mořští ptáci zemřeli více než 20 000 tun.Samotná námořní námořní část ztrácí více než 100 milionů dolarů, ale náklady na ztrátu a správu znečištění dosáhly více než 500 milionů dolarů a ztráta způsobená mořskému ekologickému prostředí kontaminované oblasti je ještě obtížnější odhadnout.

Incident v zálivu

3. června 1979 mexická ropná korporace ve vodách poblíž poloostrova Usecuca poblíž Mexického zálivu Gulf Platform Platform Rig do vodní vrstvy 3625 metrů hluboko pod vodou, najednou došlo k vážnému vypuknutí ropy. mořské prostředí v této oblasti.

Incident Kubitang “Death Valley”

V Kubitangu, 60 kilometrů jižně od Sao Paulo v Brazílii, byl v 80. letech dobře známý v 80. letech.Město se nachází v údolí.Majitel firmy se stará o vydělávání peněz a odpadní vodu je naplněna smradlavou vodou. ošetření kyslíkem

Indian Bopa Paul Public Incident

Brzy ráno 3. prosince 1984 došlo k incidentu Indie Bopy Paul, který šokoval svět.O půlnoci byla v bezpečnostním ventilu, která byla uložena 45 tun dexisisisyate skladovacích drážek v předměstí BOPA, jedovatý únik plynu v bezpečnostním ventilu.Po 1 hodině zasáhla město jedovatá mlha a vytvořila 25 -dámskou jedovatý oblohu krytu za mlhy.Mlha způsobila, že při této nehodě znečištění zemřel 2500 lidí a bylo v nebezpečí více než 1 000 lidí a více než 3 000 lidí bylo nemocných.Při této nehodě znečištění vstoupilo do nemocnice 150 000 lidí za poškození znečištění.Nehoda také způsobila, že více než 200 000 lidí slepých.

santosfcfansclub