V jarní sezóně se v krásném Zhuhai konala druhá konference o potravinářské konferenci Guangdong -Hong Kong -Macao.Konference byla organizována společností Guangdong Food Industry Association a Hongkong a Macao Fang. Tato průmyslová událost.Téma konference je „Nová generace potravin, nová integrace a nová vysočina“. Vytvořte novou vysočinu pro potravinářský průmysl.

Na místě konference se shromáždilo mnoho známých odborníků a podnikatelů v oblasti potravin, aby vedli na výměně a diskusí o inovacích, kvalitě, bezpečnosti a marketingu potravinářského průmyslu.Chen Junshi, akademik Čínské akademie inženýrství, a Liu Zhuohui, akademik Akademie mezinárodních věd o kvalitě, vyjádřili své důležité názory na rozvoj výživného a zdravého průmyslu a na konstrukci bezpečnosti potravin a kvality a infrastruktury a kvalitní infrastruktuře a poskytovaly cenné průmyslové poznatky a intelektuální podporu rozvoje potravinářského průmyslu Guangdong, Hongkong a Macao.

Na šestém zasedání osmého zasedání Asociace potravinářského průmyslu v provincii Guangdong propustila sdružení ekonomickou operaci potravinářského průmyslu v Guangdongu a pracovní zprávu Asociace.Zpráva ukazuje, že rozvoj potravinářského průmyslu v provincii Guangdong je dobrý, zejména v odvětví koření, tržní podíl vede zemi a vykazuje silný rozvojový potenciál a konkurenceschopnost.

Jako společný organizátor získal Delicious Fresh Companies „Cenu za vynikající příspěvek za rozvoj potravinářského průmyslu v provincii Guangdong“ s jejich vynikajícími inovačními schopnostmi a zárukou kvality.Jedná se o vysoké uznání dlouhodobého uznání lahodných čerstvých společností v tomto odvětví na podporu rozvoje potravinářského průmyslu.

Kromě toho bylo v průmyslu také mnoho nezávislých výzkumných a vývojových projektů lahodných čerstvých společností.Mezi nimi pět položek včetně „systému kontroly PID u a„ výzkumu výzkumu technologií pro kontrolu pólů na procesu fermentace kantonské sójové omáčky “získalo cenu„ 2023 Guangdong Food Industry Association Science and Technology Award “.Výzkum a vývoj a uplatňování těchto projektů nejen zvyšuje efektivitu a kvalitu výroby koření, ale také poskytuje silnou technickou podporu pro inovaci a rozvoj celého potravinářského průmyslu.

Pokud jde o produkty, řada produktů lahodných čerstvých společností také získala řadu vyznamenání.Šest produktů včetně kuchyňského státu čerstvé sójové omáčky a nulové speciální speciální Sakura vyhrálo „vynikající nové produkty v potravinářském průmyslu v provincii Guangdong v roce 2023“; Jméno Products “Title; Kitchen State Delicious Fresh Sumka King získal titul” Guangdong Lingnan Feured Food “s jedinečnou příchutí Lingnan a vynikající kvalitou.

Tato série vyznamenání Delicious Fresh Company nejen potvrzuje své minulé úsilí, ale také podporuje jeho budoucí rozvoj.Společnost bude i nadále dodržovat vývojový koncept „inovací, kvality, bezpečnosti a zdraví“, neustále propaguje inovace a rozvoj potravinářského průmyslu a poskytuje spotřebitelům více kvalitní a chutné koření.Současně se lahodné čerstvé společnosti také aktivně podílí na spolupráci a výměně potravinářského průmyslu v Guangdongu, Hongkongu a Macau a společně podporují prosperitu a rozvoj regionálního potravinářského průmyslu.

Úspěšné uspořádání 2. Guangdong -Hong Kong -Macao Food Conference zřídilo platformu pro potravinářský průmysl Guangdong -Hong Kong -Macao, aby prokázal své výsledky, výměnné zkušenosti a hledání společného rozvoje.Jako vůdce odvětví koření ukázala lahodná čerstvá společnost na konferenci silnou inovativní sílu a vliv průmyslu a vstříkla novou vitalitu do inovační integrace celého potravinářského průmyslu.

V budoucnu budou lahodné čerstvé společnosti i nadále spolupracovat s potravinářskými společnostmi v regionu Guangdong -Hong Kong -Macao, aby společně propagovaly inovace a rozvoj potravinářského průmyslu, přinesly spotřebitelům více kvalitní a chutné jídlo a přispěly k Prosperita a rozvoj potravinářského průmyslu

(Zdroj: Finanční a obchodní informace)

santosfcfansclub