„Gou Yan Dushu“ se může popisovat.Pinyin: Gǒu Yán Cán Chuǎn, původním významem je sotva pokračovat v dýchání, než umírá, metafora pro dočasné udržení přežití.Z dynastie Northern Song Dynastie Ouyang Xiu je „Král krále s Han Zhongem“: přišel do Ju Ying, Gou Chanqian, zdědil, odvážil se to popisovat.
Idiomy: Vlk je brutální zvíře a je obtížné změnit povahu.Pan Dong Guo to zachránil, ale naštěstí musel jíst pana Dong Guo.
Význam idiomů: Tento příběh říká lidem, že malá chytrost není nikdy srovnatelná s velkou moudrostí.Kromě toho lidé nemohou dělat dobrou vůli jako vlci jako vlci.Život často nutí některé lidi bojovat na okraji chudoby nebo zoufalství, aby si mohli udržovat pouze svůj život.Pokud se chcete zbavit tohoto dilematu, můžete tvrdě pracovat pouze na své vlastní houževnatosti a sebeimprovementu.
Použití: predikát, atributivní, hanlivý význam.
Příklad:
1. Ming Ma Zhongxiho „Životopis Zhongshan Wolfa“: „Co dnes dělá, proč mě nedělat brzy v sady, abych natáhl zdravotně postižené?“
2. Ming Wu Chengen’s “Journey to West”: “Pokud chcete sebevraždu spáchat sami, obávám se, že moji rodiče budou mít podezření, že utékám.
3. „Oficiální pozitivní podoba“ Qing Li Baojia: „V chudých není co prodávat, i když pouze čtyři zlato, neexistuje malé tonikum a na několik dní můžete trvat dlouho.“
Synonyma: Gou a krádež, Gou plná života.

santosfcfansclub